Kapitola 2.

prax


Každý kúzelník vlastní aspoň jednu kúzelnícku paličku. A práve o nej bude dnes reč.
Naučíme sa opäť nový trik:

„Skracujúca sa kúzelnícka palička“.

Potrebujeme: jednu valcovitú (nie hranatú) obyčajnú ceruzku, ktorej dĺžka je minimálne 10 cm, farebný papier (čierny a biely), nožnice a lep.

Príprava: Príprava je vždy dôležitá. Poproste ocka, aby vám odrezal z ceruzky tak, ako vidíte nakreslené na obrázku. Takto dostaneme malý valček, ktorý oblepíme čiernym papierom. Kruhové podstavy podlepíme zase bielym papierom. Teraz si vystrihneme dva pásiky 1,5 cm široké. Jeden prilepíme k jednému koncu paličky a druhý tak, že iba konce papierika spojíme na paličke. Musí sa posúvať po paličke nahor a nadol. Pohyblivý pásik máme na konci paličky.

Predvedenie: Divákom ukážeme kúzelnícku paličku. O tom, že jedna biela časť sa dá posúvať po paličke, diváci nesmú ani tušiť.
Teraz chytíme paličku za pohyblivý pásik (palcom a ukazovákom) a začneme pomaly posúvať k druhému pásiku. Všetky prsty však musíme držať pri sebe, aby diváci nevideli čiernu časť paličky, ktorá ostáva za posuvným pásikom. Tú čiernu časť tlačíme k smerom do dlane.
Palička sa nám skracuje. Takto to vidí divák. Keď je už miniatúrna, tak pásik posunieme pomaly do pôvodného stavu a ukážeme nakoniec celú paličku ako na začiatku.