Kapitola 4.

prax


Ešte stále vás zaujímajú kúzla a triky?
Ak áno, tak dnes sa naučíme niečo z jasnovidectva a to konkrétne trik

„Predpovedanie čísel na kockách“.

Potrebujeme: Budeme potrebovať štyri malé hracie kocky, väčšiu škatuľku, v ktorej sa dajú po vložení kociek a naslednom zahrkaní, tieto kocky prevracať (Napr. väčšia zápalková škatuľka), lep, kúsok papiera a pero.

Príprava: Škatuľku otvoríme a na jednu stranu v škatuľke nalepíme dve hracie kocky. Čísla, ktoré sú hore na kockách je naša predpoveď. Napr. 1 a 2. /Viď. obrázok/ Škatuľku potom uzavrieme.

Predvedenie: Najskôr divákom ukážeme čistý kúsok papiera a tam napíšeme našu predpoveď. Divákom samozrejme neprezradíme, čo sme napísali. Túto predpoveď položíme na viditeľné miesto, alebo najlepšie bude, ak požiadame nejakého diváka, aby si na ňu sadol. Potom zoberieme škatuľku a otvoríme ju (nie celú) tak, že nalepené kocky nesmú diváci vidieť. Tie musí zakrývať obal škatuľky. Zoberieme druhé dve kocky a vložíme ich do škatuľky. Škatuľku zavrieme a zahrkáme s ňou. V ruke ju nenápadne pretočíme a otvoríme ju stranou von s prilepenými kockami. Škatuľku držíme vo vodorovnej polohe do trištvrte otvorenú. A teraz pozor! Toto treba urobiť rýchlo. Nahneme ju k divákom a pritom tam vložíme palec, ktorým zabraňujeme tomu, aby druhé dve kocky neskĺzli. Nakoniec požiadame diváka, ktorý má v úschove našu predpoveď, aby ju vzal a prečítal čísla. Výsledok porovnáme a diváci sú prekvapení, že sa čísla zhodujú.

Pozn.: Škatuľka môže byť v strede oddelená výkresom, ktorý zabraňuje skĺznutiu kociek. Potom tam palec nevkladáme. Pritom nevýhodou je, že škatuľku môžeme otvoriť len do polovičky.