Kapitola 46.

prax


„Cukor magnetom“

Efekt: Z misky plnej kockového cukru zoberieme 2 kocky. Tie navzájom pošúchame o seba. Kocky budú spojené ako dva magnety. Keď to vyskúšajú diváci, im sa to nepodarí.

Rekvizity: Miska plná kockové cukru, kúsok masla, horúci čaj alebo kakao v šálke s lyžičkou.

Príprava: Jednu stranu kocky cukru potrieme trochou masla tak, aby z nej nebolo maslo vidieť. Upravenú kocku cukru položíme do misky medzi ostatné kocky.

Postup: Na stole máme položenú misku s kockovým cukrom. Z misky zoberieme 2 kocky cukru, z ktorých jedna kocka je upravená. Upravenú kocku so stranou, kde je maslo pritlačíme na kocku druhú. Kocky držia spolu ako dva magnety. Potom kocky cukru oddelíme a vhodíme do horúceho nápoja a nápoj zamiešame lyžičkou, aby nikto neprišiel na to, že kocka cukru bola upravená. Tento trik sa dá predviesť len vtedy, ako nie je horúce počasie inak by maslo zmäklo a trik by sa nedal predviesť. Opatrne, aby nič nerozlialo, vložíme pohár s vodou do klobúka, ktorý sme predtým ukázali prázdny. Potom si to, akože rozmyslíme a zoberieme papierový sáčok. Z klobúku vytiahneme pohár /V skutočnosti vytiahneme len atrapu – upravený pohár bez dna, pritom treba dávať pozor, aby diváci nezbadali, že pohár nemá dno./ a vložíme do sáčku. Vyslovíme kúzelnícku formulu ABRAKADABRA a sáčok s pohárom zmačkáme do guľôčky, ktorú odhodíme alebo vložíme do vrecka. Kúzelníckou paličkou zakrúžime nad klobúkom a z neho vyberieme pohár s vodou, ktorú vylejeme.